Analiza koncepcji

Pierwszy etap stanowi przeanalizowanie zarysu projektu przedstawionego przez klienta. Pomysł zostaje rozłożony na czynniki pierwsze i przedyskutowany w zespole. Komponenty składowe produktu zostają wstępnie rozpisane, z uwzględnieniem głównych celów założonych przez klienta. Dodatkowo, na każdym kroku proponowane są rozwiązania bazujące na doświadczeniu w analizie projektów.

Identyfikacja potrzeb systemu

Kolejnym krokiem jest opisanie najważniejszych potrzeb systemu. Niezależnie od tego, czy stanowi ją dostępność aplikacji, bezpieczeństwo czy wydajność, ustalony zostaną najistotniejsze obszary dzięki którym Twój produkt osiągnie sukces.

Lista funkcjonalnych elementów systemu

Ostatnim krokiem jest wypisanie głównych komponentów systemu. Pluscode tworzy oprogramowanie w oparciu o elastyczny system modułów dzięki któremu zespół jest w stanie wyodrębnić poszczególne funkcjonalne elementy i rozpatrywać je indywidualnie. Takie podejście ułatwia późniejszą estymację kosztów i sprawia, że klient ma większą kontrolę nad powstającym produktem.

Dokumentacja

Wynikiem końcowym jest obszerna dokumentacja projektowa, która pomoże Ci lepiej zrozumieć tworzony produkt. Dzięki niej dostrzeżesz nowe możliwości rozwoju i na nowo poczujesz inspirację oraz wizję.